logo

Café Evropa je formát debatování pro širokou veřejnost, který má za cíl neformálním způsobem zatraktivnit diskutování o evropských tématech s širokým okruhem posluchačů.

Během debaty se můžete těšit na čerstvou kvalitní kávu, čaj a drobné občerstvení.

Debaty probíhají s účastí dvou nebo tří významných osobností a jednoho ze zkušených moderátorů. Diváci se do diskuzí mohou přímo zapojit, ať už svými dotazy, nebo hlasováním v anketě.

Archiv událostí >>

Kateřina Etrychová

Kateřina Etrychová pracuje pro francouzskou diplomacii, moderuje a pohybuje se ve světě filmu a knih. Šest let byla redaktorkou a moderátorkou zahraniční redakce České televize. V minulosti pracovala také jako rozhlasová zahraniční zpravodajka pro Rádio Impuls. Vystudovala žurnalistiku a mediální studia na FSV Univerzity Karlovy, kde nyní přednáší. Část studia strávila na univerzitách v Paříži a ve Washingtonu. V zahraničí získávala také profesní zkušenosti: absolvovala stáže ve France Télévisions a v americké talkshow The McLaughlin Group.

Ondřej Houska

Ondřej Houska nyní působí v zahraničním týmu redakce Hospodářských novin. Do roku 2016 pracoval jako analytik Českého rozhlasu a zahraniční zpravodaj v Bruselu. Své postgraduální studium zakončil na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze v oboru historie/obecné dějiny. Zaměřuje se především na evropskou politiku a ekonomiku.

Luboš Palata

Specialista na Evropskou unii a střední Evropu, evropský editor Deníku. Od roku 1991 pracuje jako novinář v největších českých denících, několik let byl stálým zahraničním zpravodajem a také zástupcem šéfredaktora slovenského deníku Pravda. Autor podcastu "Evropa pro Čechy". Vystudoval politologii, mezinárodní vztahy a etiku na UK v Praze. Doktorand české historie na FF UJEP v Ústí nad Labem. Nositel několika českých i zahraničních novinářských cen včetně Ceny Ferdinanda Peroutky, autor dvou básnických sbírek.

Martin Vokálek

Martin Vokálek působí jako výkonný ředitel Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM a finanční manažer v International Sustainable Finance Centre. Vystudoval mezinárodní ekonomické vztahy a diplomacii na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE v Praze a MBA na Zurich University of Applied Sciences ve Švýcarsku a na Fakultě podnikohospodářské VŠE v Praze. Již od střední školy se několik let podílel na aktivitách Evropského parlamentu mládeže, během studií spoluzaložil českou větev studentského transatlantického think-tanku European Horizons a dlouhodobě spolupracoval na projektu společnosti CERMAT a dalších projektech. Před svým angažmá v EUROPEU, kde zodpovídá mimojiné i za debaty Café Evropa, působil v Ústavu mezinárodních vztahů a dalších institucích a byl aktivní i v soukromém sektoru.

Tým Evropské komise v České republice poskytuje veřejnosti informace o Evropské unii, zvyšuje povědomí o činnostech Komise a sleduje vývoj veřejného mínění v České republice. Evropská komise v České republice pořádá rovněž nejrůznější akce, zajištuje fungování Evropského domu v Praze a spravuje síť 13 informačních středisek Europe Direct v dalších městech ČR.

Úkolem Kanceláře Evropského parlamentu je přiblížit občanům ČR informace o politice EU, zejména o složení, strukturách, aktivitách a rozhodnutích EP, přijímaných ve spolupráci s jinými institucemi EU. Na druhé straně také informuje vedení EP a jeho orgány o významných událostech a aktuální situaci v ČR. Zprostředkovává kontakty na jednotlivé složky EP a zajišťuje návštěvy představitelů EP v ČR.

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM je neziskový, nepolitický a nezávislý think-tank, který se zaměřuje na otázky evropské integrace. EUROPEUM má za cíl přispívat k dlouhodobému rozvoji demokracie, bezpečnosti, svobody a solidarity v Evropě a aktivnímu vystupování ČR v EU. EUROPEUM provádí výzkum, publikuje, organizuje vzdělávací aktivity a formuluje nové názory a stanoviska k vytváření domácí a evropské politiky.