logo

Projekt Café Evropa se snaží formou debat v českých městech a podcastů přiblížit evropská témata široké veřejnosti.

Debaty Café Evropa objíždějí všechny české regiony a možná se zastaví i ve Vašem městě. Během debat se probírají nejrůznější evropská témata - často spojená s místem, ve kterém se debata odehrává. Diskuze je ve formě besedy s návštěvníky a můžete se na nich tak zeptat na cokoliv, co Vás zajímá.

Pokud za námi nemůžete dorazit na debatu, nahráváme také podcast Café Evropa, který najdete ve všech podcastových aplikacích. Podcast Café Evropa přináší rozhovory na aktuální témata se zajímavými osobnostmi. Jestli se na rozhovory raději díváte, všechny naše podcasty najdete i ve formě videí na platformě YouTube.

Archiv událostí >>

Kateřina Etrychová

Kateřina Etrychová pracuje pro francouzskou diplomacii, moderuje a pohybuje se ve světě filmu a knih. Šest let byla redaktorkou a moderátorkou zahraniční redakce České televize. V minulosti pracovala také jako rozhlasová zahraniční zpravodajka pro Rádio Impuls. Vystudovala žurnalistiku a mediální studia na FSV Univerzity Karlovy, kde nyní přednáší. Část studia strávila na univerzitách v Paříži a ve Washingtonu. V zahraničí získávala také profesní zkušenosti: absolvovala stáže ve France Télévisions a v americké talkshow The McLaughlin Group.

Ondřej Houska

Ondřej Houska nyní působí v zahraničním týmu redakce Hospodářských novin. Do roku 2016 pracoval jako analytik Českého rozhlasu a zahraniční zpravodaj v Bruselu. Své postgraduální studium zakončil na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze v oboru historie/obecné dějiny. Zaměřuje se především na evropskou politiku a ekonomiku.

Luboš Palata

Specialista na Evropskou unii a střední Evropu, evropský editor Deníku. Od roku 1991 pracuje jako novinář v největších českých denících, několik let byl stálým zahraničním zpravodajem a také zástupcem šéfredaktora slovenského deníku Pravda. Autor podcastu "Evropa pro Čechy". Vystudoval politologii, mezinárodní vztahy a etiku na UK v Praze. Doktorand české historie na FF UJEP v Ústí nad Labem. Nositel několika českých i zahraničních novinářských cen včetně Ceny Ferdinanda Peroutky, autor dvou básnických sbírek.

Martin Vokálek

Martin Vokálek působí jako výkonný ředitel Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM a finanční manažer v International Sustainable Finance Centre. Vystudoval mezinárodní ekonomické vztahy a diplomacii na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE v Praze a MBA na Zurich University of Applied Sciences ve Švýcarsku a na Fakultě podnikohospodářské VŠE v Praze. Již od střední školy se několik let podílel na aktivitách Evropského parlamentu mládeže, během studií spoluzaložil českou větev studentského transatlantického think-tanku European Horizons a dlouhodobě spolupracoval na projektu společnosti CERMAT a dalších projektech. Před svým angažmá v EUROPEU, kde zodpovídá mimojiné i za debaty Café Evropa, působil v Ústavu mezinárodních vztahů a dalších institucích a byl aktivní i v soukromém sektoru.

Tým Evropské komise v České republice poskytuje veřejnosti informace o Evropské unii, zvyšuje povědomí o činnostech Komise a sleduje vývoj veřejného mínění v České republice. Evropská komise v České republice pořádá rovněž nejrůznější akce, zajištuje fungování Evropského domu v Praze a spravuje síť 13 informačních středisek Europe Direct v dalších městech ČR.

Úkolem Kanceláře Evropského parlamentu je přiblížit občanům ČR informace o politice EU, zejména o složení, strukturách, aktivitách a rozhodnutích EP, přijímaných ve spolupráci s jinými institucemi EU. Na druhé straně také informuje vedení EP a jeho orgány o významných událostech a aktuální situaci v ČR. Zprostředkovává kontakty na jednotlivé složky EP a zajišťuje návštěvy představitelů EP v ČR.

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM je neziskový, nepolitický a nezávislý think-tank, který se zaměřuje na otázky evropské integrace. EUROPEUM má za cíl přispívat k dlouhodobému rozvoji demokracie, bezpečnosti, svobody a solidarity v Evropě a aktivnímu vystupování ČR v EU. EUROPEUM provádí výzkum, publikuje, organizuje vzdělávací aktivity a formuluje nové názory a stanoviska k vytváření domácí a evropské politiky.