logo

Café Evropa je formát debatování pro širokou veřejnost, který má za cíl neformálním způsobem zatraktivnit diskutování evropských témat většímu okruhu posluchačů.

Během debaty se můžete těšit na čerstvou kvalitní kávu, čaj a drobné občerstvení.

Každá debata proběhne ve formátu 2+1, tedy s účastí dvou významných osobností a jedním ze zkušených moderátorů.

Archiv událostí >>

Kateřina Etrychová

Kateřina Etrychová je redaktorkou a moderátorkou zahraniční redakce České televize. Specializuje se především na dění ve Francii, ve vysílání ČT24 komentuje mimořádné události a spolumoderuje pořad Horizont. V minulosti pracovala také jako rozhlasová zahraniční zpravodajka pro Rádio Impuls. Vystudovala žurnalistiku a mediální studia na FSV Univerzity Karlovy se studijními pobyty na univerzitách v Paříži a ve Washingtonu. V zahraničí získávala také profesní zkušenosti: absolvovala stáže ve France Télévisions a v americké talkshow The McLaughlin Group.

Ondřej Houska

Ondřej Houska nyní působí v zahraničním týmu redakce Hospodářských novin. Do roku 2016 pracoval jako analytik Českého rozhlasu a zahraniční zpravodaj v Bruselu. Své postgraduální studium zakončil na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze v oboru historie/obecné dějiny. Zaměřuje se především na evropskou politiku a ekonomiku.

Tým Evropské komise v České republice poskytuje veřejnosti informace o Evropské unii, zvyšuje povědomí o činnostech Komise a sleduje vývoj veřejného mínění v České republice. Evropská komise v České republice pořádá rovněž nejrůznější akce, zajištuje fungování Evropského domu v Praze a spravuje síť 13 informačních středisek Europe Direct v dalších městech ČR.

Úkolem Kanceláře Evropského parlamentu je přiblížit občanům ČR informace o politice EU, zejména o složení, strukturách, aktivitách a rozhodnutích EP, přijímaných ve spolupráci s jinými institucemi EU. Na druhé straně také informuje vedení EP a jeho orgány o významných událostech a aktuální situaci v ČR. Zprostředkovává kontakty na jednotlivé složky EP a zajišťuje návštěvy představitelů EP v ČR.

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM je neziskový, nepolitický a nezávislý think-tank, který se zaměřuje na otázky evropské integrace. EUROPEUM má za cíl přispívat k dlouhodobému rozvoji demokracie, bezpečnosti, svobody a solidarity v Evropě a aktivnímu vystupování ČR v EU. EUROPEUM provádí výzkum, publikuje, organizuje vzdělávací aktivity a formuluje nové názory a stanoviska k vytváření domácí a evropské politiky.